Dzisiaj jest: 23/2/2019
Dodatkowe zabezpieczenie transakcji zbliżeniowych w formie limitu kumulatywnego
Dodany 2018-04-24 09:53:37
Szanowni Klienci, informujemy, że wdrożyliśmy nowy system wprowadzający dodatkowe zabezpieczenie transakcji zbliżeniowych w formie limitu kumulatywnego.
 
Limit ten ogranicza wykonywanie transakcji zbliżeniowych bez PIN (30 zł dla Visa) poprzez zliczanie ich wartości i uniemożliwienie realizacji kolejnej bez wcześniejszej weryfikacji kodem PIN. Po wykonaniu transakcji zbliżeniowych bez PIN, których wartość spowoduje przekroczenie sumy 200 zł zliczanych przez system w tle, Klient otrzyma odmowę wykonania transakcji. Wówczas powinien włożyć kartę do czytnika terminala, wprowadzając kod PIN i transakcja zostanie wykonana (oczywiście jeśli karta jest aktywna, środki dostępne oraz PIN poprawny). Każde zrealizowanie transakcji z PIN powoduje reset licznika i rozpoczęcie zliczania sumy 200 zł od nowa.
 
Przykład dla karty Visa:
Klient wykonuje transakcje zbliżeniowe kolejno na 40 zł, 20 zł, 40 zł, 49 zł, 39 zł, 45 zł. Podczas wykonywania transakcji wymienionej jako ostatnia, na kwotę 45 zł transakcja nie będzie możliwa do realizacji w trybie zbliżeniowym bez PIN, ponieważ łączna suma tych transakcji przekracza 200 zł. Klient otrzyma odmowę, ale po włożeniu karty do czytnika terminala i wprowadzeniu kodu PIN, transakcja dojedzie do skutku. Nie ma znaczenia upływ czasu – nie jest to limit dzienny ani miesięczny. Jest to mechanizm zliczający wartość następujących po sobie transakcji bez względu na rozpiętość czasową, w której zostały dokonane.
 
Limity dla kart zbliżeniowych ustawione są automatycznie. Nie ma możliwości samodzielnego określenia i zmiany wysokości tego limitu, jest on ustalony jednakowo dla wszystkich produktów (debetowych oraz kredytowych) i w jednakowej wysokości dla wszystkich kart zbliżeniowych – suma 200 zł. Limit nie dotyczy naklejki zbliżeniowej, ponieważ nie ma możliwości wprowadzenia jej do czytnika terminala płatniczego w celu wprowadzenia kodu PIN.
 
2019 © HEXA BANK Spółdzielczy realizacja zacharzewski.net
Serwis hexabank.pl używa plików cookies. Brak zmian ustawień przegldarki oznacza zgodę na ich użycie. Dowiedz się więcej.